1. 7. 2010

Dřevěné hračky TÉDÉ

Krásné dřevěné hračky značky Tédé vycházejí z úzké spolupráce výtvarníka Tomáše Svobody a truhlářského ateliéru Zdeňka Šikla. Vyznačují se výrazným výtvarným rukopisem, superkvalitou ve zpracování, viditelnou už od letmého pohledu a příjemnými odstíny mořeného dřeva.

Hračky začaly vznikat krátce po revoluci v 90.letech. Na českém trhu ovšem tyhle kulaťoučké hračky moc k sehnání nebyly, protože veškerý sortiment putoval za hranice, kde byla značná poptávka po kvalitních dřevěných hračkách. Zajímavostí je spolupráce se studiem Pixar, pro které vyráběli např. sněhuláka (Knick Knack)Výrobní sortiment byl za těch 20 let široký. Zahrnoval pokladničky, odstrkávadla, houpadla,

koloběžky, ořezávátka, dózičky, hodiny, věšáky, lampičky,tahací hračky a dřevěné objekty.Moc se mi na hračkách líbí přepečlivé zpracování a jejich snadno rozpoznatelná výtvarná stylizace, která nezapře zkušeného výtvarníka. Hračky mají vtip a jsou i mechanicky promyšlené.

Hračky lze zakoupit v domovském eshopu firmy Art wooden toys. Ceny odpovídají kvalitě, za kterou si v zahraničí zákazníci rádi sáhnou hlouběji do kapsy. U nás tento trend zatím moc rozšířený není, ale myslím, že ocenění pro vynikající ruční práci se tady, přes velkou konkurenci laciné dovozové (ale i domácí) produkce, přece jenom dočkáme.

4 komentáře:

 1. Maruško, díky za inspirativní blog! Kochám se a užívám si... Petrucha

  OdpovědětVymazat
 2. To jsem ráda. Potřebuju ny chvíli vypnout šicí stroj a jen tak si odpočívat...

  OdpovědětVymazat
 3. Dnes jsem na Fléru narazila na tuhle jejich myš
  http://www.fler.cz/zbozi/domaci-banka-mysak-2659383

  Jen nerozumím jak to je , když tam to prodává nějaký Richard z Brna ?

  Alena

  OdpovědětVymazat
 4. Taky jsem je objevila. Patrně jde o nějakou jejich dohodu, protože autorství pana Svobody je zmíněno.

  OdpovědětVymazat